Co robić jeśli masz rzadkie włosy

Rzadkie włosy nie tylko nie za dobrze wyglądają, ale są również trudne w stylizacji – właścicielki często boją się używania mocniejszych zabiegów czy preparatów, że te jeszcze mocnej przerzedzą i włosy, których i tak jest niewiele. I mają rację: suszenie, prostowanie, kręcenie, stosowanie dużych ilości kosmetyków, farbowanie… to wszystko niszczy włosy. Są jednak inne, bezpieczniejsze sposoby na dodanie objętości rzadkim włosom.

Suchy szampon
Cienkie i rzadkie włosy to zazwyczaj jednocześnie włosy, które bardzo łatwo się przetłuszczają, a w efekcie – jeszcze bardziej oklapują. Warto więc zawsze mieć na podorędziu buteleczkę suchego szamponu, który delikatnie odświeży włosy. Można go również stosować bezpośrednio po myciu, aby utrwalić włosy

Delikatne loki
Kolejnym sposobem są papiloty i wałki. Tu w przypadku cienkich włosów bardzo ważne jest, aby po pierwsze nie nakręcić je na wałki zbyt mocno – to nadwyręży włosy, a po drugie nie suszyć ich suszarką – to je wysuszy na końcówkach i sprawi, że staną się łamliwe.

Zagęszczanie
Tu sposobów jest kilka, m. in.: zagęszczanie u fryzjera, doczepianie włosów i stosowanie mikrowłókien. Najmniej inwazyjne i obciążające dla i tak już rzadkich włosów będzie to ostatnie. Mikrowłókna naładowane elektorstatycnie przyczepią się do włosów i stworzą nowe łańcuchy. Najlepiej zastosować te wyprodukowane z naturalnej keratyny (np. marki Dr Hair), bo są najlżejsze i używanie ich nie zniszczy dodatkowo włosów.

Odpowiednie święcie
Cienkie i rzadkie włosy nie nadają się do każdej fryzury. Długie równe włosy będą tworzyły efekt mysich kosmyków. Z kolei krótkie, wycieniowane i wystopniowane włosy nabiorą lekkości i sprawią, że fryzura będzie wyglądała na puszystą i uniesioną do góry.

Naturalne sposoby
Włosy można zagęścić za pomocą płukanek (z piwa, w zielonej herbaty, z naparu z hibiskusa), masek (z jajka, z henny, z awokado) i olejów (nierafinowanego kokosowego, macadamia, oliwy z oliwek, oleju sezamowego). Na efekty tych zabiegów trzeba stosunkowo długo czekać. Nie mniej jednak warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *