Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to najbardziej inwazyjna metoda ratująca osoby, które borykają się z problemem łysienia. Zabieg polega na wyciągnięciu włosów razem z mieszkami włosowymi z jednego miejsca i przeszczepieniu go tam, gdzie pacjentowi brakuje włosów. Na początku miejsce, z którego włosy mają być przeszczepione zostaje krótko ogolone – to ma ułatwić pracę specjaliście. Następnie w miejscu, gdzie mają zostać wszczepione włosy wykonuje się mikronakłucia do których wkłada się pobrane wcześniej włosy. Zabieg przebiega pod miejscowym znieczuleniem. A rekonwalescencja trwa kilka tygodni. Ile kosztuje przeszczep włosów? Zabieg, w zależności od ilości włosów do przeszczepu i miejsca w którym go wykonujemy, kosztuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Alternatywy dla takiego zabiegu są dwie: mikrowłókna i implanty włosów. Naładowane elektostatycznie mikrowłókna to rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie stracili wszystkich włosów. Mikrowłókna wykonane z naturalnej keratyny (jak na przykład te produkowane przez Dr Hir) nie obciążają dodatkowo włosów, choć się do nich przyczepiają tworząc nowe struktury. Dzieje się tak, ponieważ keratyna jest niezwykle lekkim budulcem. Koszt jednego opakowania to około 140 złotych (przy kupnie bezpośrednio u producenta, tu cena wzięta bezpośrednio ze strony firmy Dr Hair), które starcza na około 1,5 miesiąca regularnego stosowania. Szeroka gama kolorystyczna produktu pozwala dobrać go idealnie do odcienia naszych własnych włosów. Po zastosowaniu włosy są naturalne w dotyku. Preparat nie boi się deszczu czy wiatru.

Druga opcja – implanty to rozwiązanie dla osób, które całkowicie utraciły włosy lub osiadają łaty zupełnie pozbawione owłosienia. Implanty robi się z naturalnych włosów (tzw. dziewiczych), które naniesione zostaną na mikroskórę. Całość zostaje przycięta w odpowiednim kształcie, a następnie na stałe przytwierdzona do głowy i przycięta do odpowiedniej długości. Mikroskóra jest wyczuwalna pod palcem i niewidzialna dla oka. Osoba posiadająca implant może się z nim kąpać i wykonywać wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne. Implant pielęgnuje się tak jak zwykłe włosy i w razie potrzeby można go łatwo usunąć u specjalisty.

Przeczytaj również: 5 naturalnych sposobów na porost włosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *