Jak zapobiec wypadaniu włosów, eliminując złe nawyki

Piękne i zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Czasem tak bardzo staramy się o nie dbać, że przez własną nadgorliwość, zupełnie przypadkowo, szkodzimy swoim kosmykom. Najbardziej destruktywny wpływ na ich kondycję ma zła pielęgnacja. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą stworzyć na naszych głowach koszmar, z którego będziemy chcieli jak najszybciej się wybudzić. Poznaj najczęściej popełniane błędy, aby pewnego dnia z przerażeniem nie stwierdzić: „wypadają mi włosy!”.

Zacznijmy od mycia. Bywa, że w trakcie oczyszczania skóry głowy próbujemy ją trzeć, czy też drapać. To najgorszy z możliwych sposobów usuwania zanieczyszczeń, bo nieopatrznie możemy pobudzić gruczoły łojowe do nadprogramowego wydzielania tłuszczu. Bardzo często po umyciu pasm wycieramy je ręcznikiem lub rozczesujemy na mokro. Unikaj tego typu zachowań, ponieważ możesz połamać, a nawet wyrwać swoje włosy z cebulkami. Absolutnie nie próbuj ich też szarpać, tylko nałóż lekką odżywkę, a potem delikatnie je wygładź grzebieniem. Negatywny efekt przynosi oczywiście traktowanie kosmyków wysoką temperaturą. Przed suszeniem lub układaniem spryskaj je sprayem termoochronnym, który wytworzy na ich powierzchni ochronną warstewkę.

Przed stylizowaniem włosów nie używaj lakieru, gdyż ciepła temperatura w połączeniu z alkoholem wchodzącym w skład produktu zniszczy ich strukturę. Przy okazji raczej unikajmy kosmetyków na jego bazie. Osoby przepadające za mocnym tapirowaniem powinny ograniczyć je do minimum, ponieważ pasma szybko się łamią, a to prowadzi do wykruszania końcówek. Jeśli zaś chodzi o te ostatnie, to zawsze warto je podcinać, nawet kiedy zapuszczamy kosmyki. Długie i zniszczone włosy nie dodają nam uroku, lecz sprawiają wrażenie niechlujnego wyglądu.

Zawsze dobieraj do swoich pasm odpowiednie odżywki i maski. Cienkie włosy mogą nie polubić się z kosmetykami bez spłukiwania, dlatego warto użyć takich, które nadmiernie nie będą ich obciążały, a wręcz zwiększą ich objętość. Pewnie zastanawiasz się, jak zapobiec wypadaniu włosów, gdy złe nawyki pielęgnacyjne doprowadzą je do ruiny. Nic prostszego. Na rynku dostępne są preparaty z mikrowłóknami keratyny. Wspomniane białko stanowi naturalny składnik budowy kosmyków i odpowiada za ich zdrowie, sprężystość oraz blask.

Produkt naniesiony na włosy jest zupełnie niewidoczny, ponieważ mamy możliwość wyboru jego odcienia i idealnego dopasowania pod kolor naszych pasm. Po zastosowaniu kosmetyku Dr Hair cieszymy się gęstymi i bujnymi kosmykami bez obaw, że ktoś zwróci uwagę na problematyczne miejsca na głowie. Już nigdy więcej nie wpiszesz w swoją wyszukiwarkę haseł: „jak zapobiec wypadaniu włosów” albo „wypadają mi włosy”, gdyż dzięki preparatowi z powodzeniem ukryjesz każdy krępujący mankament. Dr Hair to najlepsze rozwiązanie na wypadanie włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *