5 naturalnych sposobów na porost włosów

Chcemy mieć piękne włosy i chcemy mieć je szybko jak to zrobić? Oto 5 sposobów na porost włosów bez chemicznych “wynalazków”!
1. Sok z cebuli
Każdy człowiek na widok cebuli płacze. Inaczej jest w przypadku włosów – one kochają jej sok, który jest bogaty w siarkę, która z kolei przyspiesza i zwiększa produkcję tkanek kolagenowych, czyli przyspiesza porost włosów. Aby uzyskać sok z cebuli posiekaj cebulę, a następnie już zmiażdż (np. w moździerzu). Uzyskaną papkę przesącz przez sitko, a sok nanieś na skórę głowy. Spłucz go po około 20 minutach, a same włosy umyj jak zwykle.

2. Ocet jabłkowy
Zrób z niego płukankę! Tu są dwie szkoły: jedna mówi, że ocet należy zmieszać z wodą w proporcjach 1:1. Inna, że 1:3. Bezpieczniej chyba jednak zastosować wersję bardziej rozcieńczoną – pamiętaj, że ocet to kwas! Płukankę stosuj przed myciem włosów. Dokładnie wmasuj ją w skórę włosy i pozostaw na minimum 30 minut. Ocet jabłkowy oczyszcza skórę głowy i utrzymuje równowagę pH włosów.

3. Sok z ziemniaka
Nałóż go na suche włosy i pozostaw na 15 minut. Następnie spłucz letnią wodą. Nie myj włosów szamponem! Niewiele osób wie, że ziemniak bogaty w skrobię ma zbawienny wpływ na porost włosów.

4. Henna
Wygładza strukturę włosa i pobudzą cebulki włosów do pracy. Dodatkowo możesz ją kupić w wersji farbującej, która lekko zabarwi Twoje włosy w naturalny sposób. Aby zrobić maskę zmieszaj ją z jogurtem w proporcjach 2:1. Trzymaj na włosach aż wyschnie, a następnie dokładnie je umyj.

5. Pieprz Cayenne
Jest nie tylko świetną przyprawą. Pobudza również cebulki włosów. Zmieszaj łyżeczkę pieprzu z dwoma łyżeczkami oliwy z oliwek i wmasuj w skórę głowy. Uważaj na oczy! Po chwili mieszankę zmyj zimną wodą.

Jeśli nie możesz doczekać się efektów kuracji albo czeka cię bardzo ważne wyjście, a włosów na głowie ciągle mało, możesz doraźnie użyć elektostatycznych mikrowłókien, które zagęszczą włosy w 30 sekund. Mikrowłókna doczepiają się do twoich własnych włosów i pozostają tam przez cały dzień. Aby nie męczyć dodatkowo i tak zniszczonych włosów zastosuj lekkie mikrowłókna z naturalnej keratyny (np. marki Dr Hair).

Przeczytaj również: Wypadanie włosów – domowe sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *