Wypadanie włosów – domowe sposoby

Włosy są bardzo wrażliwe na działanie wielu czynników, dlatego tak łatwo ich kondycja może się pogorszyć przynosząc osłabienie, suchość, łamliwość, a nawet wypadanie. Złe odżywianie, stres, choroby, zaburzenia hormonalne (ciąża, poród, menopauza), niewłaściwe wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, a także czynniki atmosferyczne zwłaszcza zimą lub latem – narażanie włosów na zmiany temperatury, suche powietrze, wiatr czy promieniowanie UV znacznie niszczą włosy i zmniejszają ich odżywienie, powodując wypadanie i utrudniając wzrost.

Włosom można pomóc dbając o codzienną dietę, która powinna dostarczać niezbędnych witamin i mikroelementów, uprawiając sport, unikają stresu oraz odpowiednio pielęgnując włosy. Na pomoc przychodzą rozmaite preparaty – szampony i odżywki dedykowane konkretnym typom włosów, a tym samym zawierające odpowiednio dobrane składniki odżywcze poprawiające ich stan, a także maski i ampułki na wypadanie włosów. Wiele z tych kosmetyków można zastąpić stosując domowe sposoby, używając produktów dostępnych w każdym domu i unikając zawartych w większości środków konserwantów i substancji powodujących skutki uboczne. Popularnym domowym sposobem wzmocnienia włosów jest stosowanie raz w tygodniu maseczki jajecznej, przygotowanej z żółtka, oleju i soku z cytryny. Jajka zawierają całą gamę witamin i minerałów niezbędnych do wzrostu włosów i zapobiegających ich wypadaniu.

Podobne działanie można uzyskać stosując wcierki wykonane z rzepy, oliwy z oliwek czy cebuli. Ogromne znaczenie dla odżywienia włosów zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz mają drożdże. Można je pić w postaci wywaru z drożdży oraz używać jako maskę, przynajmniej raz w tygodniu. W wielu sklepowych preparatach przeciw wypadaniu włosów znaleźć można liczne zioła, np. skrzyp czy pokrzywę. Mają one zbawienny wpływ na kondycję włosów, a przygotowując z nich napar i płucząc nimi włosy dodajemy im blasku i wzmocnienia. Również odpowiednio wykonane zabiegi podczas mycia i suszenia włosów mogą je wzmocnić – poleca się dokładne masowanie skóry głowy w celu pobudzenia krążenia, unikanie tarcia włosów i suszenie ich chłodnym powietrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *