Wypadanie włosów – przyczyny

Utrata włosów – czy to mój problem?
Każdy, kto zaczyna nadmiernie gubić włosy zaczyna zadaje sobie jedno podstawowe pytanie: “Dlaczego?” Zanim jednak na nie odpowiemy sobie na to pytanie, należy odpowiedzieć na inne: “Czy moja utrata włosów to już problem?” Naturalnym przecież jest, że tracimy włosy. jest to związane z ich biologicznym cyklem życia. Każdy włos rośnie w swoim tempie i wypada w innym momencie. Cierpliwi naukowcy obliczyli, że dziennie tracimy 50 do 100 włosów. Oczywiście w wypadku włosów krótkich ich utrata jest dużo mniej zauważalna. Każda osoba z długimi włosami podczas sprzątania łazienki zastanawia się jak to możliwe, że tyle jej włosów leży na ziemi, a ona dalej ma coś na głowie. Oczywiście długowłosym nie wypada wcale więcej włosów (jeśli nie mają problemów z wypadaniem). Ich włosy są zwyczajnie bardziej widoczne, szczególnie jeśli są czarne. O problemach z utratą włosów możemy mówić jeśli widzimy, że tracimy ich więcej niż zwykle przez dłuższy okres czasu – około 1,5 miesiąca. Skoro wiemy już kto ma problem, to czas zastanowić się nad jego przyczynami.
Wypadanie włosów – przyczyny
Podstawową i najczęstszą przyczyną utraty włosów są warunki genetyczne, które powodują tzw. łysienie androgenowe. W przypadku kobiet może być ono również spowodowane wejściem w okres menopauzy. Objawia się ono poprzez utratę włosów na skroniach i czubku głowy. Proces postępuje aż chory całkowicie utraci włosy.

Drugą najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest nadmierna ilość stresu. Jest to jednak problem przejściowy i po obniżeniu poziomu stresu znika.
Kolejnym powodem wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta uboga w witaminy i minerały. W tym wypadku wystarczy zmienić dietę na bogatą w witaminy: A, B6, B12 i C, a także białka, żelazo, kwas foliowy, biotynę, miedź oraz cynk.
Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak na włosy wpływa niska lub wysoka temperatura oraz drastyczne zabiegi chemiczna. Jeśli dzieło zniszczenia na włosach zostało już dokonane, należy jak najszybciej naprawić swoje błędy. Najlepiej za pomocą maseczki z żółtek lub olejowania.

Rzadkie włosy – jak to ukryć?
Najprostszym i najszybszym doraźnym sposobem na zagęszczenie włosów jest stosowanie włókien elektrostatycznych w formie proszku. Wystarczy posypać nimi miejsca, w których chcemy zagęścić włosy i wklepać w nie proszek. Mikrowłókna przyczepią się do włosów i dadzą natychmiastowy efekt “push up”. W przypadków włosów po przejściach zdecydowanie lepiej użyć droższych nanowłókien z naturalnej keratyny (takie produkty oferuje np. marka Dr Hair), która jest lekka i nie obciąży dodatkowo włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *